Замовляйте 098 150 00 48
Закрити приміщення від яскравих променів сонця або сліпучих нічних ліхтарів легко можна одним з видів завіс. Звичайно, штори і тюль завжди залишатимуться класичним варіантом оформлення вікон, але вони підійдуть не в кожне приміщення і не в будь-який інтер'єр.
Якщо ви шукаєте більш сучасне і практичне рішення, зверніть увагу на ролети «день-ніч». Різноманітність моделей за функціоналом і зовнішнім виглядом дозволяє підібрати варіант як для дому, так і для офісу, магазину, кафе і т.д.
Цей різновид ролет часто називають «зеброю» - на відміну від звичайних рулонних ролет, вони мають чергуючі напівпрозорі і непрозорі смуги. Створюється такий ефект завдяки двом різним видам тканин на полотні, перекинутому через валик.
Саме завдяки цим смугам ролети «день-ніч» відмінно регулюють кількість сонячного світла в приміщенні.
Ви легко можете відкрити ролету повністю на день, приглушити освітлення, якщо йдете з дому, приховати яскраве світло нічних ліхтарів перед сном. Ще одна їх особливість - не обов'язково повністю піднімати полотно або відсувати його в сторону, щоб виглянути на вулицю; для цього достатньо поєднати дві прозорі смуги.
В ролетах - не такий складний механізм, як може здатися на перший погляд, зате вельми функціональний.
Існує кілька типів механізмів для них:
касетний, який кріпиться на профіль, а відкривається ролета завдяки алюмінієвій касеті, що рухається по направляючій;
пружинний, де ролета закривається і відкривається завдяки невеликому впливу на механізм, мають нетривалий термін служби;
ланцюговий, в якому ролета намотується на трубку з фіксаторами і рухається за допомогою ланцюжка;
автоматичний з електроприводом і контролером, за допомогою яких можна дистанційно відкривати і закривати ролети.
У конструкції будь-яких рулонних ролет також є саме полотно і схил, який дозволить тканині розвиватися на протязі і м'яти при експлуатації.
Ролети «день і ніч» найчастіше виготовляються з механізмом ланцюжка або автоматичним механізмом, що дуже зручно для використання в будь-яких приміщеннях.
Багато моделей можна закріплювати як в отворі, так і до стелі або стіні біля вікна. Різноманітність варіантів дозволяє поєднувати ролети «день-ніч» з тюлем на гардині або іншими типами завіс.
Залежно від того, як ви хочете закріпити ролети і для якого вікна використовувати, варто вибрати той чи інший тип ролет. Всього виділяють кілька їх різновидів:
Відкриті - представляють собою вал з намотаним на нього полотном і прикріпленим механізмом відкривання;
Касетні - в цьому варіанті вал з тканиною прихований під коробом напівкруглої або прямокутної форми. Вся конструкція виглядає дуже акуратно і сучасно;
Міні - мають такий же короб, але мають розміри отвору і кріпляться в його просторі, а не над вікном;
Ролло - тут ролет рухається по бічних напрямних. Такий тип конструкції найчастіше використовується для мансардних вікон, оскільки вони не «відвисають» від похилої поверхні;
Великі рулонні - використовуються для оформлення великих вікон, вітрин магазинів і т.д.
Кожен з цих варіантів можна використовувати вдома, в офісі, в кафе чи магазині. Широкий вибір принтів і забарвлень допоможе створити потрібну атмосферу в кожному приміщенні, наприклад, додасть затишку в спальні або підкреслить строгість ліній в робочому кабінеті.
Що стосується матеріалів конструкції і механізмів, виробники віддають перевагу високоякісному пластику. З нього виходять практичні і недорогі деталі, які легко можна замінити і самостійно при поломці роллштор.
Звичайно, найчастіше використовуються синтетичні тканини, оскільки за ними легше доглядати. Синтетика також додається до натуральних матеріалів для поліпшення їх якостей. Будь-яке полотно перед установкою на ролер покривається тефлоновим просоченням, що надає йому антистатичні властивості.
Якщо ви любитель екологічності, замовте пошиття ролети з натуральних тканин. Але варто враховувати, що простий щіткою їх вже не можна буде очистити.
Щоб такий варіант штор добре вписався в інтер'єр, важливо правильно підібрати не тільки їх різновид і конструкцію, але і колір.
Ось кілька порад колірних рішень для різних приміщень:
соковиті і яскраві кольори (лайм, помаранчевий, жовтий і т.п.) краще залишити для кухні або їдальні. Такі відтінки пробуджують апетит, допомагають вранці швидше прокинутися, підвищують настрій;
в спальні краще розміщувати ролети більш приглушених відтінків, пастельних кольорів. Особливо це стосується тих випадків, коли ролета займає центральний простір в оформленні стіни з вікном;
для віталень вибір кольору может бути будь-яким, головне, щоб він підходив до конкретного стилю інтер'єру;
в дитячій можна дати волю фантазії і вибрати ролети з яскравими принтами, наприклад, улюблені мульт герої дитини або милими звірятами.
Що стосується офісних приміщень, сюди краще вибирати монохромні варіанти ролет або, знову ж таки, більш спокійні відтінки.
Принти відмінно вписуються не тільки в дитячі спальні. Якщо у вашої кімнати замислюється певна тематика, її можна підкреслити тим чи іншим малюнком на ролетах «день-ніч».
Правильний і своєчасний догляд за ролетами «день-ніч» допоможе продовжити термін їх служби, збереже їх зовнішній вигляд і позбавить приміщення від запиленості.
Поради по догляду за ролетами:
Під час миття вікон ролети слід піднімати до кінця і не опускати доти, поки вікно повністю не просохне;
Для чищення самого полотна знімати його з вікна не потрібно;
Пил легко видаляється за допомогою м'якої щітки або спеціальної насадки на пилососі;
Бруд і плями можна очистити звичайної губкою, змоченою в мильному розчині. Після очищення забруднене місце слід промити губкою з чистою водою і залишити сушитися;
Не можна терти тканину, м'яти, вичавлювати і використовувати для чищення засоби з абразивними частинками або жорсткі губки.
Пластикову основу ролет «день і ніч» досить протирати вологою ганчірочкою для збирання пилу.
Увага! Ні в якому разі не можна використовувати засоби для чищення з вмістом хлору для догляду за ролетами - це призведе до псування тонкої тканини.
Щоб не помилитися з вибором виробника і моделі при покупці ролет «день і ніч», досить слідувати простим порадам від фахівців.
При покупці важливо врахувати:
розмір і тип вікна - наприклад, для відкидних стулок більше підійдуть ролети з бічними напрямними;
колір і матеріал тканини повинні поєднуватися зі стилем інтер'єру приміщення;
в офісних та інших людних приміщеннях краще встановлювати касетні ролети, так як під коробом тканину довше збереже свій привабливий вигляд.
Найскладнішим етапом, як правило, виявляється вибір тканини для ролетів.
Розберемо можливі варіанти докладніше:
льон - гладка тканина з матовим блиском, як правило, в сучасному виробництві в лляну тканину вплітають синтетичні волокна;
шовк - м'яка, ніжна на дотик тканина з глянцевими переливами;
поліестер - теж м'яка і легка тканина, до складу якої часто додають волокна інших тканин для додання кінцевому продукту ті чи інші властивості;
бавовна - міцна, але при цьому легка і дихаюча тканина;
віскоза - легкий і щільний матеріал, який так само часто з'єднують з іншими натуральними або синтетичними тканинами;
тюль - практично невагома напівпрозора тканина, що використовується для створення світлих смуг на ролетах день-ніч.
Серед ролетів, що продаються в магазинах, ви навряд чи знайдете модель з 100% натуральним полотном. Такі ролети на вікна краще шити на замовлення, заздалегідь обговорюючи з дизайнером бажаний результат.
ролети день-ніч Київ